O mnie

kim jestem?

Nazywam się Kacper Korzeniewski i zajmuje się fotografią kreatywną. Robię i uczę jak robić zdjęcia, które są po prostu dobre. Od 2010 roku tworzę wizualnie dopieszczone treści na potrzeby Internetu.

Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym (SWPS) i projektantem graficznym (PJWSTK), ale to w fotografia stała się najważniejszą częścią mojej zawodowej ścieżki. To ten rodzaj twórczej ekspresji, który pozwala okiełznać moje kreatywne ADHD i zamienić je w coś namacalnego. 

Moje mocne strony według Gallupa

Strateg – jestem mistrzem w wymyślaniu najskuteczniejszych oraz najbardziej efektywnych rozwiązań. Czasami potrafię długie godziny rozmyślać nad tym jak coś zrobić, by finalnie zrobienie pozornie trudnej rzeczy zajęło minimum potrzebnego czasu. Jak wykorzystuję tę cechę w fotografii? To proste. Mam wykonane zdjęcie zanim jeszcze sięgnę po aparat.

Empatia – jako osoba wysoce wrażliwa wszystko przeżywam dużo silniej na płaszczyźnie emocji. Gdy fotografuję, doskonale wiem jakie emocje będą wywoływać moje zdjęcia, a dzięki temu dużo łatwiej mi opowiadać nimi historie.

Rozwaga – ta cecha pozwala mi oszacować i jeszcze przed pracą wyeliminować potencjalne sytuacje, które mogłyby negatywnie wpłynąć na efekt finalny. Rozwaga to też troska o moich klientów, dla których moja praca ma być nie tylko wizualnie atrakcyjna, ale również przynosząca realne korzyści.

Odkrywczość – nie potrafię funkcjonować w sztywnych ramach. Ciągle odkrywam, testuje, eksperymentuje i chłonę jak gąbka nowe pomysły i koncepcje. Uwielbiam zmiany i zapach nowego projektu od poranku. Jeśli potrzebujesz nieszablonowego podejścia – masz to jak w banku.

Intelekt – mój mózg pracuje na 3 etaty i na każdym z nich rozkminia jak coś można zrobić lepiej, szybciej, sprawniej.

Dlaczego to takie istotne

Świadomość mocnych stron daje mi, a także Tobie, pakiet realnych kompetencji, które możemy błyskawicznie przełożyć na realizację projektu. Fotografia to proces, na który składa się opracowanie koncepcji, zaplanowanie sesji zdjęciowej, wykonanie zdjęć, postprodukcja. Opublikowana w mediach społecznościowych fotografia jest tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Po pracy

Jestem przede wszystkim mężem, partnerem i przyjacielem najwspanialszej istoty na tej planecie. Ojcem dwóch świetnych dziewczyn. Miłośnikiem zwierzaków. Nałogowym oglądaczem netflixa. Czytaczem książkowych biografii geniuszy współczesnego świata. Psychofanem kinowego uniwersum Marcela (płakałem po Iron Manie!). 

Wstaję po pierwszym dzwonku budzika, jem pizzę z ananasem, ze słodyczy najbardziej uwielbiam chipsy, a mimo niemal dwukrotnie osiągniętej pełnoletności, nadal jaram się światem z dziecięcą fascynacją. 

Kocham podróże i aktywne spędzanie czasu, najlepiej z aparatem w dłoni,  dronem w powietrzu i czymś pysznym w pobliżu!