Opublikowano Dodaj komentarz

Jak planować publikacje na instagramie?

brak planu to idealny plan porażki

Ustalmy sobie od razu jedną rzecz. Jeśli profil na instagramie traktujesz jako luźną, spontaniczną wrzutnię zdjęć, które chcesz mieć w jednym miejscu – absolutnie nie ma potrzeby byś traktował to medium z większą uwagą niż do tej pory.

Ale jeśli twój profil jest miejscem, do którego chcesz przyciągać nowych odbiorców, budować społeczność miłośników Twoich publikacji (bo przecież nie muszą to być tylko zdjęcia), warto byś podszedł do tematu z głową. 

W poprzednim wpisie opowiedziałem co możesz zrobić aby Twój instagram przestał być brzydki. Jeśli go przegapiłeś – kliknij w link poniżej:


brzydki instagram? napraw go!

Jeśli już wiesz co możesz zrobić by Twój instagram był w stanie przyciągać nowych użytkowników z większą niż do tej pory skutecznością, warto móc sobie cały ten proces zaplanować. Swoje publikacje planuję od blisko roku i dało mi to całą masę korzyści, a co najważniejsze – wyeliminowało przypadkowość i pozwoliło tworzyć siatkę zdjęć dokładnie tak jak chcę by wyglądała. 

W ciagu ostatnich miesięcy udało mi się przetestować chyba wszystkie popularne aplikacje służące do planowania instagramowego feedu i dziś podzielę się z Tobą trzeba, które uważam za najlepsze. 

plann

Aplikacja posiada warianty darmowe i płatne. Na potrzeby prowadzenia jednego, prywatnego konta w zupełności wystarczy nam wariant bezplatny. W tej wersji w ciągu miesiąca będziemy mogli dodać 30 zdjęć i zaplanować je w kalendarzu od razu dodając opisy. Aplikacja pozwala również na tworzenie własnych paczek z hasztagami, które później w opisach możemy bez trudu wykorzystać. Z aplikacji można korzystać zarówno w wersji przeglądarkowej na komputerze jak i na telefonie. Całość synchronizuje się, więc można się pomiędzy tymi wariantami płynnie przełączać. 


planoly

Tak jak poprzednik, ta aplikacja również występuje w wersji darmowej i płatnej. Tu również wariant darmowy w zupełności nam wystarczy. Też możemy dodać miesięcznie 30 zdjęć, zaplanować je w kalendarzu, a nawet ustawić by publikowały się automatycznie na naszym koncie. To bardzo pomocne kiedy chcemy publikować o określonej godzinie, a wiemy, że z jakiś względów dodanie zdjęcia może być utrudnione. To rozwiązanie również posiada wersję przeglądarkową i aplikację na telefon. 


strona aplikacji planoly

LATER

Aplikacja daje dokładnie te same możliwości co poprzednicy. Również możemy zaplanować 30 postów, działa zarówno na komputerze w przeglądarce jak i na telefonie. I również posiada warianty z płatnymi planami, które rozszerzają spektrum możliwości. 


strona aplikacji later


wybór należy do ciebie

Aplikacji do planowania jest zdecydowanie dużo więcej. Skupiłem się na tych, z którymi miałem osobiście kontakt i które przetestowałem. Najdłużej korzystałem z aplikacji plann i przez długi czas była zdecydowanie moją ulubioną. Wszystko działało szybko, sprawnie, bez większego problemu po stronie samej aplikacji. Aż nadszedł dzień, w którym coś nie spodobało się samemu facebookowi (właściciel instagrama) i wszystkie funkcje aplikacji zostały tymczasowo zablokowane. Finalnie wszystko skończyło się pomyślnie i aplikacja działa, ale niezamierzona przerwa w działaniu sprawiła, że przeniosłem się na planoly. I mimo iż nie jest mi tu tak dobrze jak wcześniej, to rozgrzebałem wszystko do takiego stopnia, że ciężko mi teraz z dnia na dzień wrócić. A Later.. Cóż, wszystko tu działa poprawnie, nie zaprzyjaźniliśmy się tylko z uwagi na kwestie estetyczne – po prostu interfejs podoba mi się tu zdecydowanie najmniej. 

Uwaga: Każda z aplikacji, z wiadomych względów prosi o autoryzację i dostęp do konta na instagramie i bez tego pozwolenia nie będzie działać. Jeśli należycie do osób, które nie mają w zwyczaju upoważniać innych do „grzebania” na waszych kontach – nie pozostaje nic innego jak planowanie w papierowym kalendarzu – co też może być świetnym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *